Kennelist

DSC_0175Hendra on väike kennel  Raplamaal. Võtsime oma esimese alaska malamuudi, Jessy, 2011. aasta sügisel kennelist Hellerkantri. Algul oli plaan võtta lihtsalt ilus koer, kellele meeldib õues olla ja kes armastab inimese seltskonda ning ei haugu palju. Sel hetkel ei teadnud me kelgukoeraspordist midagi. Järk-järgult hakkasime tänu Helle Kaljulale, kel on juba pikem staaž kelgukoertega, rohkem koerasporti süvenema. Minu ja Jessy esimene võistlus toimus 2013. aasta veebruaris Balto Talvekarikal, kus võistlesime Sp1 võistlusklassis (1-koera tõukekelgu vedu) Aigari tehtud tõukekelguga. 
2013. aasta märtsis tõime samast kennelist omale lisaks veel isase alaska malmuudi Barny. Sama aasta aprillis võistlesin juba suurel koeraspordi võistlusel Lätis (Baltic Cup). Sedapuhku sõitsin DS2 (2-koera tõukeratta vedu) klassis. 
Aigar hakkas samuti võistlemise vastu huvi üles näitama ning nüüdseks olemegi mõlemad juba mitu hooaega sellega aktiivselt tegelenud. Lisaks on meie pojad, Hendrik ja Randel, hakanud kelgukoeraspordi vastu huvi tundma ning mõlemad on võistlemaski käinud. 
Terve meie pere kuulub kelgukoerte klubisse Baltosport, lisaks on Marit Alaska Malamuutide Liidu ja Eesti Kennelliidu liige.

Täpsemat infot alaska malamuudi, kui tõu kohta, leiab Alaska Malamuutide Liidu kodulehelt.

Saage tuttavaks meie perega!

DSC_0030

Hendrik, Jessy ja Aigar võistlushoos
Foto autor: M. Harak
2014

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vasakult: Randel, Marit, Barny ja Hendrik
2014

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s