Baltic Cup 2017 III etapp – Valgevene, Lahoysk

Valgevene 2017 logo
Juba teist aastat järjest oleme ette võtnud sõidu Valgevenesse, et osaleda sealsel Baltic Cup etapil. Kuna minu ja Mariti vene keel ei ole just kõige soravam, siis otsisime ka seekord oma kampa kedagi, kel keel suus oleks. Õnneks saimegi kaubale klubikaaslase Richardiga, kellega tegime ka eelmise aasta reisi koos läbi. Tänu tema ettevõtlikule asjaajamisele saime tervele oma reisiseltskonnale seekord grupiviisa, mis on tavalisest tunduvalt odavam. Richard organiseeris veel majutuse ning sõiduvahend oli ka tema oma nii, et oleme talle väga tänulikud. Võistlusel osalesin mina koos Gilpaga, Marit oli meie  toetusmeeskond.

Kuna eelmise aasta mälestused olid veel värskelt meeles, siis olustiku osas ei olnud meil palju üllatusi. Asjaajamine piiril oli ikka aeglane ja meenutas 90ndaid, veoautode järjekord Valgevene poolel oli ca 6 kilomeetrit. Suuremad maanteed on tasulised, selle jaoks tuli auto tuuleklaasile paigaldada seadeldis, mis tee peale paigaldatud väravate alt läbi sõites meie arvelt „Lukashenkodollareid“ maha piiksutas. Mootorikütus, gaas, kohalik alkohol ja sigaretid on väga odavad, ülejäänud hinnatase ei jää meie omale alla. Suured teed ja linnad on kõik väga puhtad ja korras.

Valgevene Baltic Cup üritust korraldas spordiklubi ОО «Клуб Северных Ездовых Собак» eesotsas Denis Lobanoviga. Võistlus oli väga hästi korraldatud, kõik sujus vastavalt päevakavale, auhinnalaud oli rikkalik, medalid olid väga erilised.

Võistlus toimus Lahoyski oblastis, kuppelmaastikuga männimetsas. Rada oli 4,4 km pikk, millest esimesed 1,5 kilomeetrit oli lauge, järgnes 2 kilomeetrit tõusu, kus tõusumeetreid kogunes 60. Tõus kulmineerus järsu künkaga, peale mida algas ca 1km pikkune laskumine. Meie osalesime canicrossi klassis. Minu ja Gilpa jaoks oli tegemist korraliku proovilepanekuga kuna taolise pika tõusuga ei ole meie jalad harjunud. Küngastest ülesrebimine ei ole sama, mis mööda lauget tõusu üles ronida. See on asi, mida kindlasti võiks tulevikus arendada.

Belarus 2017 Ricardas Venys 3Belarus 2017 Ricardas Venys 1
Esimese päeva start. Fotograaf: Ricardas Venys

Esimesel päeval tuiskasime täie hooga rajale, esimese kilomeetri tempo oli 2:50 min/km. Järgnev tõus oli väga väsitav, motivatsioon edasi pingutamiseks oli ees ootav laskumine. Laskumisel saime hoo jälle ülesse ja jõudsime järgi DS2 malamuudi-rakendile, millest pidime mööduma. Paraku on malamuutidel kombeks hakata hullupööra vedama, kui keegi neist möödub. Nii juhtus ka seekord ja peagi olid nad meil hirmsa hooga kannul. Tundus, et ma ei saa eest ära ja tõmbasin tee äärde, et nad mööda lasta. Mööduda nad ei soovinud, pigem tahtsid koerad Gilpat rünnata. Panime kiirelt punuma ja ei vaadanud enam taha, vaid otsisime pikisilmi finišijoont. Paraku läks selle sehkendamisega palju väärtusliku aega kaotsi ja tulemuseks 14:57 ehk oma klassis päeva neljas aeg.

Belarus 2017 Paulius Stravinskas
Pilt rajalt. Fotograaf Paulius Stravinskas

Teise päeva start ei olnud nii terav, üritasin hoida jõuvarusid eesseisva tõusu jaoks. Eelmise päeva pingutus andis tunda ning samm ei olnud nii kerge. Päästev langus ei tahtnud kuidagi tulla. Kuna vahe kolmanda kohaga oli peale esimest päeva 19 sekundit, siis seda püüda tundus ebareaalne, eesmärk oli mitte lasta end kinni püüda viienda koha omanikul, kes oli meist 11 sekundi kaugusel. Õnneks ei olnud rajal takistusi ja saime eelmise päeva aega parandada 21 sekundi võrra. Tulemuseks siis 14:36 ehk päeva kolmas aeg.

Belarus 2017 Ricardas Venys 2
Vähemalt üks meist tundub olukorda nautivat. Fotograaf: Ricardas Venys

Kahe päeva kokkuvõttes saime ausa neljanda koha, esimese päeva viperus on jälle õppetund ja kogemus. Kelgukoeraspordis tuleb selliseid asju ikka ette, kui mitte endal, siis kellelgi teisel, seega und ei kavatse sellepärast kaotada. Olen rahul enda ja Gilpa edusammudega. Näha on, et meie praegune lähenemine treeningutele kannab vilja, loodan seda rada mööda edasi minnes meie koostööd ja vormi eesseisvaks tiitlivõistluseks veelgi arendada. Järgmine suurem võistlus toimub juba 14.-15. oktoober Jõulumäel, kus leiab aset Balto Sügiskross 2017 ehk Baltic Cup IV etapp.

DSC_0895

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s