Rannametsa koerte luitejooks

17. aprillil toimus järjekordne Rannametsa luitejooks. Aigari jaoks oli see juba kolmas võistlusaasta, minul teine, sest eelmise kevade jooksu pidin hüppeliigese vigastuse tõttu vahele jätma. Võistluspaarid,  Marit-Barny ja  Aigar-Genka, olid jälle valmis starti minema, jalad veel eelmise  päeva Stirnu Buks-i mägedega mõõduvõtmisest kanged. Aigar oli väga motiveeritud, sest peale laupäevast pingutust tundus Luitejooks nagu jalutuskäik pargis. Kuna mul jäi eelmainitud jalavigastuse pärast 1,5 aastat võistlustest vahele, läksin kõigile võistlustele  mõttega, et tervena ja ühes tükis tagasi finišisse jõuda.  Ilm soosis meid, sooja oli alla kümne kraadi ja aeg-ajalt sadas õrna vihma. Vihmasadu lõppes ja päikegi tuli välja peale autasustamist.
Jõudsime võistluskohta varem, kui olime arvanud, seega jäi aega klubikaaslasi tervitada ja juttu rääkida, sest paljusid polnud väga pikalt näinud.

Muideks, sel võistlusel ei kehti päris samad reeglid, mis Baltic Cup-i võistlustel. Võistelda võivad kõik koerad, kes on terved ja vaktsineeritud ning tihtipeale võib sellel jooksul kohata ka pisikesi sülekoeri, kes vapralt koos perenaise/mehega raja läbivad. Ka sel korral oli allapõlve  koerakesi palju. Kui meie oleme harjunud jooksma korraliku veovarustusega, siis Luitejooksul võib kasutada ka tavalist kaela- ja jalutusrihma kombinatsiooni.

Võistlejad lasti starti eelmise aasta tulemuste põhjal, kiiremad olid eespool, aeglasemad taga. Aigar oli 13, mina alles 60, kuna eelmise aasta tulemust mul ette näidata polnud. Kokku oli koertekrossil 80 osalejat ja raja pikkuseks 5,4 km.  Korraldajad olid taaskord suurepärast tööd teinud ja kogu võistlus kulges sujuvalt. Stardikoridoris oli mitu meeskonnaliiget, kes juhendasid, kus keegi seisma peab. Võistlustulle asuti iga 10 sekundi järel. Nägin kaugelt, kuidas Aigar ja Genka startisid. Ilus oli vaadata, Genka vedas väga energiliselt ja reipalt.

IMG_0339

Arvestades, et ta on alles 14-kuune, on ta väga tubli olnud. Pole kerge sellises suures melus olla keskendunud, kui sul pole veel väga võistluskogemusi. Kui ta aprilli algul Racedog Cup-il oli veel ebakindel ja kontrollis pidevalt, kas Aigar ikka jookseb tema taga, siis Luitejooksul oli ta juba kõvasti tublim ja enesekindlam. Kuigi Barny on juba „vana kala“, nagu Aigar ühes eelnevas postituses mainis, pole tal kannatust oodata, millal rajale lastakse. Ta väljendab ennast alati väga häälekalt. Sama tegi ta ka nüüd. Istus stardikoridoris mu juures ja muudkui seletas, tõstis kordamööda oma esikäppasid, et „viska viis“  ja pakkus sellega palju nalja kaasvõistlejatele. Stardid on meil kiired ja jõulised, aga seda seniks, kuni oleme hinge kinni jooksnud ja pulsid on laes, edasi läheb tempo kiire  traavi peale. Kuskil 4 km peal tuli meil mõlemal uus hingamine ja jõud ning tõusud võtsime kindlalt joostes vastu, mitte nagu Stirnu Buksil, kus ka kõvad spordimehed mäkke jalutasid. Lõpupoole püüdsime kinni ühe naisveterani, kellest oleks ka mööda tahtnud põigata, et kiire lõpuspurt veel teha, aga loobusin sellest mõttest kuna tal pole kõige sõbralikum koer ja kaklust me ei tahtnud.
Mulle on alati meeldinud ka Luitejooksu teadustaja, kel on ilus selge hääl ja kes alati tutvustab igat rajale minejat ning tervitab ka rõõmsalt finišis!
Kokkuvõttes saavutas Aigar meeste arvestuses tubli 5. koha, jäädes neljandale kohale alla vaid 5,5 sekundit ning üldarvestuses olid nad Genkaga 15ndad. Aigar on igal aastal oma tulemust kõvasti parandanud, mis näitab, et oleme õigel teel! Saime Barnyga naiste arvestuses 7. koha 16-st ning üldarvestuses jäime 36-ks. Vaadates 2014.a tulemusi, parandasime oma aega peaaegu 4 minuti võrra!

Tõsi, nii minul kui ka Aigaril pole ammu poodiumile asja olnud, aga elus on hulga olulisematki kui võitmine! Pärast iga võistlust on hea meel, et veetsime mõnusas seltskonnas toredalt aega ja jälle on üks sportlik nädalavahetus seljataga ning loomulikult on meil maailma parimad koerad!

Suur tänu Tiinale ja Andrusele ilusate piltide eest!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s